2016

#JaStawiam

#JaStawiam

© UNICEF/UNI320793/Ryeng

Kampania #JaStawiam polegająca na publikowaniu w mediach społecznościowych zdjęć pustych talerzy, miała zwrócić uwagę na problem niedożywionych dzieci w Południowej i Wschodniej Afryce. Prawie 2 miliony ludzi usłyszało o naszej akcji i wsparło UNICEF! Kampania była częścią akcji „Uratuj dziecko w Afryce”. 

Nepal

Szczepienie dzieci w Nepalu

© UNICEF/UNI336013/Nepal

Zaapelowaliśmy o wsparcie na szczepienia dla dzieci w Nepalu. Silne trzęsienie ziemi w 2015 sprawiło, że tysiące tamtejszych dzieci zostało pozbawionych dostępu do podstawowej opieki medycznej. Akcję wsparli nasi Ambasadorzy – Robert Lewandowski i Robert Korzeniowski, oraz himalaiści – Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy i Ryszard Pawłowski. Dzięki wsparciu Darczyńców udało nam się zebrać prawie 1 milion złotych! 

Pomoc dla dzieci w Syrii

Pomoc dla dzieci w Syrii

© UNICEF/UNI307512/

Ponad 1 mln złotych przekazali Polacy na pomoc dzieciom dotkniętym konfliktem zbrojnym w Syrii. To kolejny rok w którym UNICEF Polska wspiera ten objęty wojną kraj. Dzięki zebranym środkom, UNICEF pomógł w otwarciu 23 szkół podstawowych we wschodniej części Aleppo, dzięki czemu 6500 dzieci mogło powrócić do szkoły

UNICEF Polska - Pomoc dzieciom w Syrii

© UNICEF/UN051525/Al-Issa

Jednym z nich jest Nour, uczennica 3. klasy szkoły Kheir eddine Al-Asadi.

Zobacz również

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

Szczepionki są jednym z największych osiągnięć w dziedzinie medycyny. Za ich pomocą możemy chronić dzieci m.in. przed cholerą, malarią i polio. Dzięki szczepieniom najmłodsi mogą dorastać w zdrowiu i prawidłowo się rozwijać. Mimo to po raz pierwszy od 30 lat jesteśmy świadkami największego trwałego spadku wyszczepialności wśród dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej